کاشت بذر گوجه بریویو در پی شیوع بیماری عجیب در ایالت شیکاگو ممنوع شد

گوجه فرنگی مستعد ابتلا به بیماری های برگ و میوه است. بهترین دفاع این است که گیاهان خود را سالم و قوی نگه دارید. به بذر گوجه بریویو آب معمولی بدهید، فضایی بین گیاهان برای گردش هوای خوب بگذارید و هر روز آنها را بررسی کنید تا در مراحل اولیه مشکلی پیدا کنید.

در نهایت، با کاشت بذر گوجه‌فرنگی به راحتی می‌توان فریاد زد. اما توجه داشته باشید که یک خانواده چهار نفره به راحتی می توانند در طول تابستان تنها با شش گیاه جشن بگیرند.

چه مدت طول می کشد تا گوجه فرنگی از دانه رشد کند؟ زمان کاشت تا برداشت بستگی به نوع گوجه فرنگی دارد. به طور متوسط، از زمان کاشت حدود 60 تا 100 روز طول می کشد تا گوجه فرنگی قابل برداشت به دست آید.

آیا می توانید مستقیماً از گوجه فرنگی بذر بکارید؟ بله، می‌توانید دانه‌های گوجه‌فرنگی را برای کاشت در فصل آینده ذخیره کنید، و گاهی اوقات گوجه‌فرنگی‌های افتاده در باغ به خودی خود گیاهان جوانه می‌زنند.

بذر گوجه بریویو

برای صرفه جویی در دانه ها، میوه ها باید قبل از جداسازی، تمیز کردن و ذخیره سازی دانه ها، فرآیند تخمیر را طی کنند. آیا باید بذر گوجه فرنگی را قبل از کاشت خیس کنم؟ خیساندن بذر به طور کلی می تواند به تسریع روند جوانه زنی کمک کند. با این حال، برای دانه های گوجه فرنگی ضروری نیست.

نهال‌های گوجه‌فرنگی خود را گرم و مرطوب نگه دارید و برای آن‌ها نور فراهم کنید ترجیحاً چراغ‌های رشد کنند. اگر به نظر می رسد که گیاهان به یک جهت متمایل شده اند، آنها را بچرخانید.

هنگامی که نهال های گوجه فرنگی شما برگ های واقعی دارند، زمان آن رسیده که تغذیه آنها را شروع کنید. هر کود مایع خوب را می توان یک بار در هفته استفاده کرد، اما آن را تا نصف دوز توصیه شده برچسب رقیق کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.