کوهنوردی که با شیلنگ گاز نسوز به قله کوه رفت

شیلنگ گاز نسوز و هوا برای انتقال هوا و گازهای فشرده از نقطه ای به نقطه دیگر در کاربردهای صنعتی، پزشکی، ساختمانی و کشاورزی طراحی شده اند.

این شیلنگ ها عموما از موادی مانند NBR (لاستیک نیتریل)، پی وی سی (پلی وینیل کلرید)، EPDM (اتیلن پروپیلن دیان مونومر)، PTFE (پلی تترا فلوئورواتیلن)، سیلیکون و غیره ساخته می شوند. در این شیلنگ ها برای اطمینان از ایمنی و طول عمر. آنها همچنین باید استانداردهای مختلف ISO، اتحادیه اروپا و ایالات متحده را برای ایمنی هوا و گاز رعایت کنند. شکل 1 نمونه ای از شیلنگ هوا و گاز با لایه داخلی و خارجی NBR است.

شیلنگ
شیلنگ های هوا و گاز معمولاً به شیلنگ های فشار ضعیف و شیلنگ های فشار بالا تقسیم می شوند. شیلنگ‌های فشار پایین برای گازهایی مانند استیلن، اکسیژن، مخلوط بوتان/پروپان، گاز طبیعی، گاز خنثی و غیره استفاده می‌شوند.

همانطور که از نام آن پیداست، شیلنگ های هوا و گاز برای جابجایی رسانه های گازی مانند هوای فشرده، پروپان استیلن و غیره استفاده می شوند. دانستن و درک نوع رسانه شما هنگام انتخاب مواد و مشخصات شیلنگ برای اطمینان از عملکرد مناسب مهم است.

شیلنگ های هوا برای انتقال هوای فشرده برای سیستم های پنوماتیک استفاده می شود. این شیلنگ های هوا باید دارای استحکام بالایی برای تحمل فشارهای بالا باشند تا از نشتی و آسیب جلوگیری شود. علاوه بر این، گاهی اوقات روان کننده های مبتنی بر روغن به هوای فشرده برای عملکرد روان تجهیزات اضافه می شود. بنابراین، این شیلنگ های هوا نیز باید در برابر روغن مقاوم باشند. برای کنترل فشار بالا و روان کننده های مبتنی بر روغن، لاستیک انتخاب مواد رایج برای شلنگ هوا است.

با این حال، در کمپرسورهای بزرگ، مولکول های هوا اغلب با یکدیگر برخورد می کنند و گرما تولید می کنند. این می تواند باعث گرمای بیش از حد شیلنگ های لاستیکی شود که عمر مفید شلنگ را کاهش می دهد و باعث نگرانی های ایمنی می شود. بنابراین، برای کاربردهای دمای بالا، باید از شیلنگ فلزی موجدار استفاده شود. این شیلنگ های فلزی موج دار گرمای اضافی را به سرعت دفع می کنند و به خنک شدن محیط کمک می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.